21 ژانویه

عوارض جراحی بینی

عوارض جراحی بینی

ترس از عوارض جراحی بینی و سوالاتی که بیماران در ارتباط با عارضه های جراحی زیبایی بینی دارند به یکی از مباحث مهم تبدیل شده است.

بسیاری از متقاضیان رینوپلاستی از جراح بینی سوال می کنند که بعد از جراحی زیبایی بینی باید در انتظار چه عواقبی باشیم .

در اصل رینوپلاستی نیز مانند تمام جراحی های دیگر دارای عوارض موقتی یا دائمی باشد اما بروز آن ها بستگی به عوامل مختلفی دارد.

ترس از عوارض جراحی بینی مسئله ای نیست که افراد بابت آن از اقدام به رینوپلاستی خودداری کنند و میل خود به جراحی زیبایی بینی را سرکوب نمایند.

عوارض جراحی بینی

چه زمانی عوارض جراحی بینی بروز می کند؟

پس از اتمام رینوپلاستی و در طی دوران نقاهت بیمار باید نکاتی را رعایت کند تا مواردی چون  تورم ، کبودی و خونریزی بینی از بین برود.

خونریزی خفیف بینی ، کیپ شدن بینی ، بی حسی لب ، تورم بینی ، کبودی چشم و اطراف بینی ، احساس درد، تغییر صدای جزئی و موارد این چنینی جزو عارضه های طبیعی هستند که در طی دوره نقاهت بروز می کنند و جزو عارضه های موقتی محسوب می شود.

برای درمان سریع تر عارضه های موقتی نیاز  است که بیماران تمام نکات مراقبتی بعد از جراحی بینی را به خوبی رعایت کند و برای  انجام آن ها سهل انگاری نداشته باشد.

برخی از بیماران سوال می کنند که عوارض بیهوشی چیست ؟

داروهایی که برای بیهوشی فرد تزریق می شوند ، می تواند برای افرادی که به آن داروها حساسیت دارند مشکلاتی چون مسمومیت را به وجود آورد.

به همین دلیل است که جراح بینی پیش از هر اقدامی با بیمار در ارتباط با حساسیت های غذایی و دارویی صحبت می کند و تمام آزمایش های موردنیاز را تجویز می کند.

تجویز آزمایش های موردنیاز منجربه کسب اطلاعات موردنیاز جراح بینی از وضعیت عمومی و سلامتی بیمار می شود.

عوارض جدی چون عفونت ، انسداد سوراخ های بینی ، چسبندگی بینی و غیره بستگی به میزان مهارت جراح بینی دارند.

در صورتی که بیماران یک جراح بینی خوب و ماهر را انتخاب کنند نباید نگرانی بابت رینوپلاستی و عوارض حاصل از آن داشته باشند زیرا جراح و متخصص گوش و حلق و بینی به خوبی میداند کدام تکنیک از بروز عوارض جلوگیری می کند و آسیبی به بافت های بینی نمی رساند.

همچنین انتخاب یک جراح بینی خوب و ماهر ، علاوه بر تضمینی برای عدم بروز عوارض، تضمینی برای کسب یک نتیجه ایده آل نیز است.

درباره نویسنده

پاسخ

3 × 2 =

Call Now Button