03 جولای

جراحی لوزه

جراحی لوزه :

در بیشتر موارد جراحی لوزه به شکل سرپایی در مرکز جراحی یا بیمارستان انجام می شود . و اگر پزشک متخصص صلاح بداند ، بررسی های آزمایشگاهی لازمه ی پیشبرد درمان هستند و توصیه می شود بیماران عزیز در روزهای پیش از جراحی اقدامات آزمایشگاهی را انجام دهند .  15 الی 10 روز قبل از موعد جراحی لازم است پرهیزهای دارویی و غذایی را رعایت کنند و توصیه های پزشک را در مورد اقدامات پیش از جراحی لوزه ها مد نظر قرار دهند . داروهایی چون آسپرین ، داروهای ضدالتهاب و داروهای ضد انعقاد خون باید یک هفته پیش از جراحی کنار گذاشته شوند و در مصرف مواد غذایی که پزشک محدود کرده است ، دقت شود همچنین توصیه می شود بیمار 6 ساعت پیش از عمل چیزی نخورد و نیاشامد .

جراحی لوزه

کودکان :

اگر بیمار کودک باشد ، لازم است والدین او صداقت داشته و ابعاد جراحی و درمان را تا حد لازم برای وی تشریح نمایند و از مزایای جراحی و رسیدن به وضع سلامت کامل او را آگاه سازند تا همکاری لازم را با پزشک داشته باشد . همکاری کودک با پزشک موجب پیشبرد درمان به نحو موثر و مثبتی شده و نتایج جراحی لوزه را موفقیت آمیز تر می سازد . همچنین لازم است به کودک خود این اطمینان را بدهید که در تمامی مراحل جراحی در کنار او هستید و تفکرات مثبت را در خصوص این درمان در ذهن او القا نمایید تا اضطراب و استرسی نداشته باشد . او باید مطلع شود که اگر دردی حس کند ، این درد موقتی و گذراست و با خوردن کمی دارو رفع می شود .

چگونگی جراحی :

لازم است بیمار از داروی بی حسی کمک بگیرد یا اگر پزشک صلاح دانست ، بیهوش شود . طی جراحی پزشک متخصص اقدامات درمانی لازم و تغییرات مثبت مورد نظر را انجام داده و همواره ضربان قلب و حجم تنفسی وی سنجیده می شود . علاوه بر این داروهای لازم با توجه به وضع هر بیمار تزریق شده و اقدامات تخصصی یکی پس از دیگری برای رفع  مشکلات حنجره انجام می شوند . گاه لازم است لوزه و آدنوئید از دهان خارج شوند تا مراحل جراحی به درستی و دقت صورت پذیرد البته باید بدانید که جراحی لوزه برش های جراحی در پی نداشته و در برخی از بیماران تنها با سوزاندن به روش برقی درمان انجام می شود .

سایر خدمات دکتر محمد اسماعیل هادی زاده :

جراحی بینی طبیعی

جراحی ترمیمی بینی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی گوشتی

و . . .

با تشکر مدیریت سایت دکتر محمد اسماعیل هادی زاده جراح و متخصص گوش و حلق و بینی .

درباره نویسنده

پاسخ

نه − یک =