راهکارهای کاهش ورم بینی

راهکارهای کاهش ورم بینی

بسیاری از طرفداران جراحی زیبایی بینی و کسانی که این عمل را انجام داده اند ، در پی یافتن راهکارهای کاهش ورم بینی هستند .

در جراحی بینی به روش باز ، به دلیل بلند شدن پوست به صورت کامل و تغییرات انجام شده ، بروز ورم و التهاب بسیار شایع و شدید است .

حتی در برخی از بیماران این ورم ها تا گونه ها نیز ادامه یافته و پس از چندی فروکش می کنند اما برای کم شدن این اثر و کاستن از ورم بینی می توان روش های کارآمدی را انجام داد .

راهکارهای کاهش ورم بینی

بعد از جراحی بینی

بعد از جراحی بینی لازم است همانند هر عمل جراحی  ، بیمار استراحت کرده و تا چند روز از رفتن به محل کار یا تحرک زیاد خودداری نماید .

تا بدن قوای از دست رفته را به دست آورده و هیچ نوع عارضه ای بینی تازه عمل شده را تهدید نکند .

جراحی بینی با هر هدفی که انجام شود ، جراحی پولیپ ، جراحی انحراف ، جراحی شکستگی ، ترمیم و یا زیبایی و . . . از جمله جراحی های سنگین و تهاجمی است بنابراین نمی توان از بیمار توقع داشت که همانند روزهای عادی فعالیت بدنی داشته باشد .

اما برای رفع ورم های موجود یا کاستن از آنها بنا بر توصیه دکتر محمد اسماعیل هادی زاده می توان اقدامات زیر را انجام داد :

  • – طی دو روز ابتدایی پس از جراحی کمپرس سرد را بر روی گونه ها قرار دهید تا ورم های موجود گسترش نیافته و فروکش کنند .
  • – در هفته های آغازین ، مصرف آب کرفس از جمله راهکارهای کاهش ورم بینی بوده و می تواند با تنظیم متابولیسم داخلی از ایجاد التهابات پوستی نیز پیشگیری کند .
  • – خودداری از قرار گرفتن در معرض تابش آفتاب نیز از جمله راهکارهای کاهش ورم بینی می باشد . چرا که گرما موجب شدت گرفتن ورم ها خواهد شد .
  • – لازم است پس از بداشتن آتل یا گچ ، حتما چسب بینی را مورد استفاده قرار داده و برای تعویض آن توصیه های پزشک را مد نظر قرار دهید ؛ چسب بینی باعث برقراری اتصال بینپوست و بافت زیرین شده و از گسترش ورم های سطحی جلوگیری می کند .
  • – خودداری از مصرف نمک و غذاهای شور نیز تا حد زیادی از ایجاد ورم جلوگیری می کند .

راهکارهای کاهش ورم بینی

تزریق آمپول برای کاهش  تورم بینی موثر است؟

تزریق کورتن یکی از روش های شناخته شده برای کاهش تورم بینی است که پس از گذشت یک هفته و با تایید جراح بینی بر ناحیه پشت بینی تزریق می شود.

در اصل تزریق کورتن از قوس ناخواسته Dorsum یا پشت بینی جلوگیری می کند و این امر منجربه افزایش زیبایی چهره می شود.

کورتن ها به طور طبیعی در بدن توسط غدد فوق کلیوی یا آدرنال تولید می شوند و در حفظ ایمنی بدن و کاهش التهاب نقش دارند ، به همین دلیل جراح بینی از کورتن برای کم کردن تورم بینی بعد از عمل جراحی بینی استفاده می کند.

تزریق کورتن به مقدار بسیار زیاد و دوز بالا عوارضی را به همراه خواهد داشت و توصیه می شود بدون تجویز جراح بینی از کورتن استفاده نکنید.

به طور معمول تزریق کورتن در فواصل زمانی سه ماهه انجام می شود و این امر هیچ عارضه ای را به همراه نخواهد داشت.

اکثریت متقاضیانی که بینی گوشتی دارند پس از گذشت 7 هفته برای تسریع بهبود ورم بینی نیاز به تزریق کورتن دارند در صورتی که متقاضیانی که بینی استخوانی دارند معمولاً نیازی به تزریق کورتن پیدا نمی کنند زیرا ورم بینی به سرعت بهبود می یابد.

تزریق آمپول کورتن بستگی به تشخیص و صلاح جراح بینی دارند به همین دلیل از تزریق خودسرانه کورتن پرهیز کنید.

Call Now Button